Žirija #16

Fotografija obraza Teje Milavec

Teja Milavec je diplomirana grafična oblikovalka, ki je svoj študij nadaljevala na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v okviru programa ilustracija. Kljub temu, da njena dela sicer največkrat zasledimo v otroški literaturi, se je preizkusila tudi kot animatorka v glasbenih videospotih, enega izmed njih pa je tudi režirala. Nadvse rada raziskuje nove načine izražanja preko vseh mogočih tehnik – od klasičnih barvic in akvarelov do pletenin in peke.

Fotografija obraza Karin Petrič

Karin Petrič se je po pridobljeni diplomi iz fotografije na praški filmski akademiji vrnila v Ljubljano in se vpisala na študij snemanja, ki ga trenutno zaključuje. Bila je direktorica fotografije pri študijskem filmu Vrtnarji ovenelih rož, za katerega je dobila zlatolasko za najboljšo fotografijo, in pri filmu Alenka, ki je lani prejel nagrado Vesna za najboljši študentski film. Na letošnjem Festivalu slovenskega filma in festivalu Fekk se je predstavila z avtorskim projektom V senci pomladi.

Fotografija obraza Gaje Naje Rojec

Gaja Naja Rojec je filmska ustvarjalka, snemalka in producentka z raznolikimi izkušnjami na področju kulture. 

Z Matjažem Jamnikom tvori avtorski tandem Dvoika. Njun diplomski film je prvi slovenski film, ki se je uvrstil v tekmovalni program Cinefondation v Cannesu. Zanj sta prejela univerzitetno Prešernovo nagrado, za kratki dokumentarni film Framing Sutherland dve nagradi na festivalu FEKK, kratki film Male pare v produkciji Nosorogov pa bo izšel letos. Trenutno Gaja Naja Rojec deluje predvsem v okviru zavoda Divja misel na Vodnikovi domačiji in v Centru ilustracije ter že vrsto let vodi projekt Knjižnica pod krošnjami.

Fotografija obraza Tine Boc

Tina Boc je umetnostna zgodovinarka, ki vodi projekte na področju kulture pri podjetju TAM-TAM. V preteklosti je soustvarjala pedagoški program v kulturnih ustanovah (MG+MSUM, Mednarodni grafični likovni center), delala na področju galerijske mediacije ter kot galerijska informatorka. Med drugim je so-koordinirala in izvajala evropski rezidenčni program In from the margins.

Fotografija obraza Roka Mara

Rok Mar je zaključil študij vizualnih komunikacij na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani. Deluje na področju grafičnega oblikovanja, brandinga, art direkcije in oblikovanja nakita.

S svojim delom sodeluje z različnimi slovenskimi kulturnimi in umetniškimi institucijami, umetniki ter organizacijami. Med drugim je oblikoval vizualno podobo državnih proslav Republike Slovenije in sodeloval na številnih mednarodnih projektih. Za svoje delo je prejel več nagrad in priznanj, med drugim nagradi Magdalena in Zlati Boben, nagrado Bienale Slovenskega oblikovanja – Brumen, nagrado Akademije za likovno umetnost in oblikovanje, nagrado Društva oblikovalcev Slovenije in bil finalist na mednarodnem tekmovanju International Talent Support, ... Razstavljal je v Galeriji Ravnikar, Cankarjevem Domu, galeriji M-Contemporary Sydney, na pariškem tednu mode (Palais de Tokyo) in kot gost predaval v MAO, na NTF in Central Saint Martins-u v Londonu. Njegova izbrana dela so uvrščena v muzej posterjev Lahti na Finskem in objavljena v različnih publikacijah (npr. Slanted publishers, Contemporary jewerly designs, All Stars bienale neodvisne ilustracije). 

Fotografija obraza Primoža Zorka

Primož Zorko je samostojni umetnik, oblikovalec in fotograf, ki deluje na področju komercialnih in umetniških projektov. Bil je prejemnik umetniške rezidence Ministrstva za kulturo RS v New Yorku, za svoje delo pa je bil med drugim nagrajen s posebno omembo žirije za izstopajoči projekt 10. Bienala Brumen, dvema Brumnovima nagradama, nagrado Type Directors Club-a — TDC65, Graphis Gold nagrado in s seveda najpomembnejšimi, nagradami Tresk. Razstavljal je na samostojnih in skupinskih razstavah doma in po svetu, med drugim v Barceloni (MACBA, DHUB, Mutuo Centro de Arte itd.), Benetkah (Beneški bienale — Fondazione Querini Stampalia), Moskvi (Central House of Artists), Hamburgu (Affenfaust Galerie), New Yorku (The Cooper Union, OTS3), Toyami (The Museum of Modern Art), Londonu (Doomed Gallery Dalston itd.), Dunaju (Künstlerhaus Vienna), Baslu (Museum Tinguely), Atenah (E.Δ.Ω.), Beogradu (Oktobarski Salon, CZKD, Ulična galerija itd.), Bilbau (Bellaza Gallery), Rimu (001 Gallery), Portlandu (Disjecta Gallery), Amsterdamu (Waag Society), Zagrebu (MUO itd.), Ljubljani (MGLC, Ravnikar Gallery Space, Fotopub itd.) in drugje.

Fotografija obraza Sare Bezovšek

Sara Bezovšek je vizualna umetnica, ki deluje na področju internetne umetnosti, eksperimentalnega filma in grafičnega oblikovanja. Za njeno umetniško prakso je značilna reapropriacija spletnega in popkulturnega gradiva. Z uporabo gostega vizualnega jezika referenc se dotika kolektivnega imaginarija ter gradi pripovedi, ki so hkrati kritika in praznovanje močno nasičenih spletnih medijskih pokrajin, po katerih se vsakodnevno premikamo.

Fotografija obraza Josipe Tadić

Josipa Tadić je grafična oblikovalka in umetnica, ki živi in ustvarja v Zagrebu. Svoja dela razstavlja na različnih samostojnih in skupinskih razstavah. Od leta 2021 soorganizira in kurira skupinsko razstavo Shaped Shapes, ki se osredotoča na abstraktne pristope v umetnosti in oblikovanju. Od leta 2023 aktivno sodeluje v ateljeju Š5 v Zagrebu.